Festival múzeí na Slovensku 2021, tento rok aj pre verejnosť

Festival múzeí je tradičné podujatie  Zväzu múzeí na Slovensku, ktorého poslaním je vzájomné zdieľanie výsledkov odbornej a popularizačnej práce múzeí za uplynulé obdobie. V minulom roku sa festival kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácii nekonal, tak sa jeho 17. ročník presunul na tento rok a po prvýkrát sa uskutoční na pôde Považského múzea v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Program festivalu je rozdelený do dvoch dní a dvoch rôznych expozícií. Nedeľa 27. 6. popoludní bude venovaná prezentácií múzeí pre verejnosť, ktorá sa bude konať v areáli Budatínskeho hradu.  Návštevníci tak môžu stráviť príjemné chvíle v múzejnom mestečku, stretnúť sa s pracovníkmi múzeí z celého Slovenska, získať tipy na letnú dovolenku či inšpiráciu na výlety za kultúrou. V parku budú pripravené hry pre malých i veľkých a atmosféru spríjemní živá hudba.

Druhá časť festivalu sa uskutoční v pondelok 28. 6. v Sobášnom paláci v Bytči, kde sa stretnú predstavitelia jednotlivých múzeí. Súčasťou programu budú aj odborné prednášky na tému Za dverami múzea – čo, sme robili, keď sme nerobili. „Festival múzeí je pre nás výzvou nielen z organizačného hľadiska. Chceli sme ponúknuť všetkým múzeám možnosť stretnúť sa a stráviť spolu nejaký čas, nakoľko sme sa mnohí dlho nevideli, prípadne len prostredníctvom online mítingov a osobný kontakt nám chýba,“ uviedol riaditeľ Považského múzea Mgr. Michal Jurecký.

Viac informácií a celú tlačovú správu nájdete na: www.pmza.sk

Informácie k príprave Festivalu múzeí 2021

plagát Festival múzeí

ARCHÍV