Noc múzeí a galérií 2022

Každý rok Európska Noc múzeí a galérií ponúka príležitosť objaviť dedičstvo našich predkov a zároveň  spoznať zaujímavé miesta  originálnym spôsobom. Dňa 14. 5. 2022  sa uskutoční celoeurópske podujatie NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ , kde nám múzeá a galérie  pomáhajú  orientovať  sa v súčasnom svete pri hľadaní toho, kto sme, odkiaľ prichádzame a niekedy aj  kam smerujeme. Zúčastnené  organizácie prostredníctvom  podujatia  spájajú  talent umelcov, profesionálov , kurátorov, kustódov alebo dobrovoľníkov z rôznych oblastí kultúrneho života.  Každá z nich originálnym spôsobom zdôrazňuje svoje poslanie a predovšetkým prezentuje kultúrne dedičstvo (výtvarné umenie, moderné umenie, etnografia, archeológia, tradície, techniku atď.).

Zväz múzeí na Slovensku, v súlade so svojimi cieľmi v oblasti podpory prezentačných aktivít členských múzeí ZMS, ponúka všetkým inštitúciám, ktoré sa svojimi aktivitami zapoja do Noci múzeí a galérií 2022 (14. 05. 2022) uverejnenie programu aktivít v jednotlivých múzeách na spoločnej webovej stránke http://www.nmag.sk  V snahe posilnenia vnímania tohto podujatia verejnosťou ako celoslovenskej a celoeurópskej iniciatívy sa na Vás obraciame so žiadosťou o použitie spoločného vizuálu, ktorý si môžete stiahnuť z webovej stránky www.zms.sk, alebo www.nmag.sk a prispôsobiť svojim potrebám.

Na základe vyššie uvedených zámerov, sa na Vás obraciame so žiadosťou o vyplnenie návratky, ktorá bude slúžiť ako podklad pre sprístupnenie informácií prostredníctvom webovej stránky http://www.nmag.sk

Vyplnenú návratku odošlite prosím do 30. 04. 2022

NÁVRATKA

Európska noc múzeí - fb príspevok

ARCHÍV